Co je to BARF

barf = bone and raw food

Většina z Vás již tuto zkratku někdy slyšela a zhruba tuší, co si pod tím představit. Pro ostatní je zkratka BARF z anglického Bones and Raw Food (kosti a syrová výživa) nebo také Born Again Raw Feeders (zrozen krmit syrově), obě zkratky ovšem znamenají totéž. Je to způsob výživy masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem – tedy syrovým masem a kostmi spolu s vhodným příkrmem jako jsou například těstoviny.

Jedná se tedy o návrat k tradičnímu krmení zvířat, a to syrovou, nevařenou stravou, zkrátka potravou, kterou si zvířata sama ulovila. Je možné krmit různými druhy mas, přičemž nejvhodnějším druhem je maso hovězí, které je nejbohatším zdrojem prakticky všech výživově nepostradatelných a nezbytných látek pro zdravého a vitálního psa či kočku. BARF se také stává výborným pomocníkem při dietách a alergiích.

Nejlepší alternativou, když nelze „barfovat“, je sterilizovaný salámek, který je 100 % složen z masa, bez chemie a konzervantů. Nespornou výhodou tohoto plnohodnotného krmiva je skladování, kdy sterilizované salámky lze uchovávat při pokojové teplotě. Ke správné a vyvážené stravě patří i vhodně zvolené pamlsky, které Vašeho psa nejen odmění a zabaví, ale jsou důležité i pro zdravý vývoj zubů, dásní a pohybového ústrojí.